Programy

Dydaktyczne i profilaktyczne

PROGRAMY DYDAKTYCZNE

Program Dar Zabawy w naszym przedszkolu został wdrożony z troski o naturalny rozwój dziecka, o przywrócenie wartości zabawie, zabawkom i całej istocie dzieciństwa. Program ten uwzględnia założenia teoretyczne koncepcji Friedricha Froebla.Szczególny nacisk kładziemy na aktywność zabawową w procesie poznawania świata przez dziecko.

czytaj więcej

„Dziecko w swoim żywiole” to program wychowania przedszkolnego proponowany dla 3 i 4 latków pod redakcją Ewy Wilczyńskiej. Roczny cykl pracy porządkują żywioły (ziemia, ogień, woda, powietrze), co pozwala wyjść poza schemat pór roku i pokazać dziecku świat w ciekawszej ,przemawiającej do wyobraźni perspektywie.

czytaj więcej

„Arteterapia jest formą psychoterapii, która wykorzystuje media artystyczne, jako podstawowy sposób komunikacji” (definicja Brytyjskiego Towarzystwa Arteterapeutycznego). Dziedzina ta łączy więc w sobie proces twórczy z psychoterapią.

czytaj więej

Projekt „Sen Żyrafy” pomaga nauczycielom i dzieciom, w formie zabawy, porozumiewać się ze sobą językiem serca. Od chwili pojawienia się żyrafiątka w przedszkolu dzieci wspólnie z dorosłymi poznają „język żyrafy”, czyli komunikację empatyczną: uczą się, jak szczerze mówić o tym, co dla nich ważne i jednocześnie rozumieć potrzeby drugiej osoby.

czytaj więcej

PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

czytaj więcej

Partnerami merytorycznymi akcji „Mamo, Tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

czytaj więcej

Jest to ogólnopolski program edukacyjno - wychowawczy promujący zdrowie i bezpieczeństwo. Zgodnie z założeniami programu organizowane są spotkania z policjantami, strażnikami miejskimi, strażakami.

czytaj więcej

Jest to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach i żłobkach.

czytaj więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress