TITLE

DESCRIPTION

„NA ZAMKU W BAJADERCE” – TEATRZYK KUKIEŁKOWY W PRZEDSZKOLU

Gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy z Białegostoku. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Na zamku w Bajaderce” w wykonaniu grupy teatralnej „Conieco”. Kukiełki i wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat słodkości i bajecznych wypieków. Bohaterami spektaklu były bowiem takie postacie jak: król Sernik, król Mazurek, król Cynamon i królowa Rolada, Kuba Wielki z Tortolandii oraz księżniczka Anka Jagodzianka i książę Biszkopt z Mufinlandii. Aktorami miały okazję zostać również dzieci. Rolę rycerzy zagrali chłopcy: Jaś, Piotruś i Gucio, a księżniczek dziewczynki: Asia, Monika i Emilka. Mali artyści świetnie wystąpili, a ponadto okazali się doskonałymi tancerzami, co pokazali podczas tańca kwiatów. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat ciast i słodkich wypieków oczarował je, czego najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje. Losy bohaterów mieszkających na zamku w Bajaderce odzwierciedliły starą ludową prawdę: „lepiej, żeby chwalili nas inni, niż my sami mielibyśmy się chwalić”. Nasi wychowankowie będą z pewnością o tym pamiętać. Czekamy na kolejny tak wspaniały teatrzyk w naszym przedszkolu!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress