Tydzień Pomocy w przedszkolu

Jednym z zadań przedszkola jest propagowanie działań charytatywnych. Uczymy dzieci o tym, że istnieją osoby, które potrzebują pomocy i pokazujemy, jak nią nieść. Staramy się zapalić w sercach najmłodszych tę piękną ideę, tak aby w przyszłości, gdy będą osobami dorosłymi, nie przechodziły obojętnie wobec krzywdy słabszych i potrafiły dzielić się z innymi tym, co posiadają. Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Fundacją Promień Słońca, na rzecz której organizujemy kiermasze świąteczne. Zbliża się Wielkanoc, czyli kolejna okazja do działań charytatywnych. Tym razem przybrały one postać  Tygodnia POMOCY. Uczyliśmy w nim dzieci, co to jest pomoc, jak można nieść ją innym osobom. Nasze przedszkolaki stworzyły pakiety świąteczno-charytatywne (palmy, roślinki, ciasteczka, świeczniki, kurczątka, baranki, koszyczki), które ich hojni rodzice mieli okazję zakupić. Podobnie jak inne ozdoby świąteczne zrobione przez uczniów naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Chęć pomocy słabszym została rozpalona w sercach dzieci, mamy nadzieję, że zapłonie kiedyś w postaci wielkiego ognia empatii, dostrzeżenia potrzeb drugiego człowieka i udziału w akcjach charytatywnych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress