TITLE

DESCRIPTION

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM ALTERNATYWNYCH I WSPOMAGAJĄCYCH METOD KOMUNIKACJI – AAC „BĄDŹ LIDEREM”

Organizatorem corocznego wydarzenia jest Przedszkole Specjalne z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przy współpracy z Fundacją „Promień Słońca”. Cała akcja odbyła się w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego w terminie: 14.10.–15.11.2018 r. Kiedy otrzymaliśmy regulamin uczestnictwa w akcji, film z nagraną wiadomością od terapeuty Pani Liliany Sadowskiej oraz list od przedszkolaków napisany za pomocą symboli PCS – bardzo się ucieszyliśmy! Wiedzieliśmy, że będziemy się świetnie bawić. Zerówka od razu wzięła się do wykonywania zadań, do których należało: - przeprowadzenie i nagranie wywiadów z pracownikami swojej placówki (z p. dyrektor, nauczycielką, kucharką) na temat znajomości sytuacji osób niemówiących, - odpisanie na list, który napisały dzieci z przedszkola specjalnego i wysłanie na adres placówki – oczywiście za pomocą symboli PCS, - przygotowanie plakatu promującego alternatywne i wspomagające metody komunikacji,

- przygotowanie 10-minutowej prezentacji multimedialnej, w której zawarte będą zdjęcia i wybrane filmiki z przeprowadzanych wywiadów oraz pokazujące nasze zaangażowanie w akcję AAC – „Bądź Liderem”. 6.11.2018 r. zostaliśmy zaproszeni do „Dzikiego Zakątka” w Choszczówce, gdzie wzięliśmy udział w zabawach i grach ukazujących, jak można się porozumiewać, nie używając mowy. Przy okazji zjedliśmy pyszny posiłek na świeżym powietrzu (kiełbaski z grilla). Na wycieczce zostały przedstawione prezentacje z przebiegu działań wszystkich uczestników akcji.

Finał akcji odbył się 15.11.2018 r. w sali widowiskowej Urzędu Miasta podczas otwarcia wystawy twórczości dzieci z PZSiPS w Legionowie. Podczas finału zostaliśmy obdarowani nagrodami za udział w akcji, a niemówiące dzieci i młodzież wykonali dla nas przedstawienie pt. „Dzwonnik z Notre Dame”.

   

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress