LABOLO – DOŚWIADCZANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Czy prądem możemy rysować? Dlaczego mydło myje, a bakterie bardzo się go boją? Pytania tego typu nurtują niejednego naukowca z „Chatki Puchatka”. Na szczęście jest miejsce i czas, kiedy właśnie takimi kwestiami możemy się zająć. Oczywiście są to comiesięczne spotkania z naukowcem – panią Magdą i towarzyszącym jej Labolkiem. W ich czasie dzieci uczestniczą w doświadczeniach z dziedziny chemii i fizyki, a często same je przeprowadzają. Pełno jest tutaj zaskakujących eksperymentów z dziwnymi substancjami czy przedmiotami, których nie widziały nawet nasze panie z przedszkola! A czasami zdarzają się też wybuchy! Spokojnie… tylko takie malutkie. Do tej pory w naszym przedszkolu odbyły się dwa spotkania, podczas których dzieci poznały tajemnice mydła oraz prądu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress