TITLE

DESCRIPTION

Labolo – dlaczego śnieg nie był zimny?

Pewnego grudniowego, bardzo zimnego dnia w przedszkolu zrobiło się gorąco… A wszystko za sprawą pani Magdy i jej tajemniczych substancji, które, jak co miesiąc, przyniosła na zajęcia Labolo.  Tym razem dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się, co to jest ciecz, gaz i ciało stałe. Miały okazję zobaczyć, jak kartka ze śnieżynką zmienia kolor pod wpływem ciepłego powietrza. Najpierw, ku uciesze dziewczynek była różowa, by później zmienić się w ulubiony kolor chłopców – niebieski. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobił dym wydobywający się z próbówki oraz sztuczny śnieg, który ku zdziwieniu wszystkich wcale nie był zimny. Jednak były też smutne chwile tego dnia… nasz ulubiony Profesorek nie spotkał się tym razem z dziećmi. Podczas pewnego eksperymentu wykąpał się w atramencie i jego stan jest bardzo niepokojący… Mamy nadzieję, że do przyszłego miesiąca wyzdrowieje i znowu będzie cieszył wszystkich swoją ciekawą osobowością.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress