TITLE

DESCRIPTION

JESIENNA MAGIA DARÓW FROEBLOWSKICH

Bogactwo jesiennej natury rozpieszczało nas swoimi darami, które dojrzewały w cudnym wrześniowym słońcu. Dzieci poznawały świat przez zmysły, smakowały, wąchały, badały i eksperymentowały. Przyroda dostarczyła nam materiałów do zabaw i twórczych froeblowskich prac. Odtwarzaliśmy kształty darów, tworzyliśmy nowe kompozycje, poznając przy tym świat owoców, warzyw, ziół i życiodajnej ziemi w postaci kamieni, ziaren, gałęzi, gliny i piasku. F. Froebel wierzył w naturę jako źródło uczenia się. Nasze przedszkolaki zdobywały doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, poznawały jesienny świat w sposób wielozmysłowy w naturalnych ekosystemach. Zbierały okazy przyrodnicze w lesie, parku, na łące, polu i w mieście. Rozróżniały minerały i badały ich właściwości, strukturę i skład gleby. Dzieci patrzyły także na świat „matematycznymi oczami”, wykorzystując dary jesienne i Froebla: mierzyły, liczyły, układały, porównywały i budowały. Smaki i zapachy ziemi zostaną w Chatce Puchatka jeszcze przez wiele dni…  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress