TITLE

DESCRIPTION

OD BARANKA DO UBRANKA – WYMYSŁY POD LASEM

Wymysły pod Lasem to nasze zaczarowane miejsce podróży i odkrywania świata przyrody. Uciekamy tam od miasta, hałasu codzienności, zanurzając się w relaksujących odgłosach zwierząt, owadów, poruszających się na wietrze liści i traw. Za każdym razem, gdy tam jedziemy, poznajemy nowy fragment agroturystycznej rzeczywistości. Odkryliśmy do tej pory królestwo pszczół, uczestniczyliśmy w święcie ziemniaka, poznaliśmy tajemnice sztuki ogrodnictwa i hodowli zwierząt. Tym razem naszym oczom ukazał się niezwykły osesek. Urodził się zaledwie kilka tygodni wcześniej. Małe stworzenie, jeszcze bez futra, przestraszone naszym widokiem, zachwycające każdą osobę, którą spotka – baranek. Wiosenne zajęcia w gospodarstwie agroedukacyjnym dotyczyły drogi "od baranka do ubranka". W czasie warsztatów dzieci samodzielnie uzyskiwały nici z wełny owczej, pracowały na kołowrotku, zwijały włóczkę, haftowały, używały maszyny do szycia (zarówno starodawnej, jak i nowoczesnej), a nawet tkały gobelin. Wielką atrakcją było wspólne odegranie bajki „Nowe szaty cesarza”, w której aktorami były dzieci z Zuchów i Odkrywców. Oczywiście nic nie było tak atrakcyjne jak góra piachu do zabawy i przedzieranie się po wielkich kamieniach, obiadowa pomidorówka i kiełbaski z ogniska. Nasz intensywny dzień zakończyliśmy warsztatami robienia pomponów z włóczki i senną drogą autokarem do przedszkola.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress